Nauka Logicznego Myślenia

Pobudzenie kreatywności

Nowoczesne technologie

Świetna zabawa połączona z nauką

Dlaczego to dobre zajęcie dla Twojego Dziecka?

Rynek gier komputerowych oraz aplikacji mobilnych stanowi jeden z najbardziej intensywnie rozwijających się obszarów zastosowań informatyki. Według raportu zamieszczonego na portalu GamesIndustry.biz, wartość światowego rynku gier w 2020 roku szacowana jest na ponad 190 mld USD, a w przyszłości będzie to jedna z najbardziej dochodowych branż w odniesieniu do całej światowej gospodarki. Za tym idą bardzo duże zarobki pracowników – programistów. Za tym idzie również zapotrzebowanie na specjalistów, których cały czas brakuje na rynku pracy!

Wykorzystując nasze 10-cio letnie doświadczenie w realizowaniu zajęć techniczno-informatycznych stworzyliśmy nowy rodzaj zajęć, który przygotuje dzieci od najmłodszych lat do zawodu  programisty w przyszłości.

Jak wyglądają zajęcia

Uczestnicy pracują w małych grupach na jednoosobowych stanowiskach. Każdy uczestnik realizuje materiał pod okiem instruktora. Na wszystkich zajęciach pracujemy nad zaprojektowaniem i wykonaniem coraz trudniejszych gier, rozwijając umiejętności dzieci.

Programowanie gier i aplikacji oferuje serię innowacyjnych zajęć z zakresu programistycznego. Dzieci będą krok po kroku poznawać tajniki kodowania w popularnym środowisku Scratch z wykorzystaniem profesjonalnie przygotowanych materiałów graficznych. Kurs jest dostosowany do wieku uczestników. Oferujemy 3 różne grupy wiekowe różniące się programem i stopniem zaawansowania. Drogę do zostania programistą można rozpocząć już od 5-go roku życia!

Jakie są dostępne kursy?

Junior (5-7 lat)

zajęcia w środowisku Scratch Junior, tworzenie podstawowych aplikacji i gier, zaznajomienie z podstawowymi konstrukcjami programistycznymi. Każde zajęcia to inna ciekawa gra z nowymi elementami. Ćwiczymy zastosowanie wielu funkcji programistycznych. Kurs nadaje się dla dzieci które zaczynają przygodę z programowaniem, dziecko nie musi umieć czytać, ponieważ działamy na intuicyjnym interfejsie obrazkowym. Gry tworzymy na podstawie schematu blokowego.

Developer (7,8,9 lat)

zajęcia w środowisku Scratch 3.0 Kurs polecamy dzieciom, które umieją czytać. Podczas zajęć krok po kroku omawiamy wszystkie funkcje środowiska Scratch 3.0 bazując na praktycznych przykładach z programowania gier. Wykorzystujemy dobrze znaną dzieciom tematykę kojarzącą się z popularnymi aktualnie grami, tak aby zmotywować dzieci do poznawania nowych przydatnych umiejętności i funkcji. Nasi uczestnicy projektują i programują gry w klimacie Minecraft, Fortnite, Brawl Stars, gry wyścigowe, a także wiele wiele innych przykładów. Dostosowujemy zajęcia do grupy – jeśli nie skończymy materiału na danych zajęciach, kontynuujemy na następnych. Naszym celem jest to aby dziecko spojrzało na środowisko programistyczne Scratch od innej ciekawej strony i skupiło się na praktycznej nauce programowania.

Senior Developer (10-12 lat)

Zajęcia w środowisku Scratch 3.0 dla doświadczonych uczestników i fanów programowania gier. Gry tworzone dla tej grupy wiekowej są znacznie trudniejsze i dużo bardziej rozbudowane. Każde zajęcia to projektowanie i programowanie gry podzielone na odpowiednie etapy. Oprócz poznania wszystkich podstawowych funkcji, tworzymy własne podprogramy niezbędne do stworzenia złożonej gry.

Jak zorganizowany jest kurs i ile kosztuje?

  • Kurs składa się z 26 godzinnych spotkań odbywających się średnio raz w tygodniu z wyłączeniem ferii, świąt i innych dni wolnych wcześniej ustalonych.
  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat – różne grupy wiekowe.
  • Kurs odbywa się od października do czerwca. Płatność jest rozłożona na dogodnych 9 miesięcznych rat po 65 zł.
  • Grupy liczą od 6 do 12 uczestników, każdy z uczestników ma przygotowane indywidualne stanowisko do pracy.
  • Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00, a w soboty od 10:00 do 17:00.
  • Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne są w formularzu zgłoszeniowym dla danej placówki.

Czy zajęcia są bezpieczne?

Nasze zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach.

Oferujemy dziecku fantastycznie spędzony czas w bezpiecznym miejscu. W przypadku gdy zajęcia z programowania gier i aplikacji nie będą się mogły odbywać stacjonarnie, wówczas przechodzimy na zajęcia online. Zajęcia online będą w 100% zgodne z realizowanym programem.

Co wyróżnia nasze zajęcia?

Nasze zajęcia z programowania gier opierają się na dziesięcioletnim doświadczeniu w edukowaniu dzieci pod kątem programowania.

Nasz autorski program zajęć jest oparty o praktyczne przykłady znane z wielu współczesny gier. Dzięki temu dzieci są bardzo zmotywowane do pracy, poznają wartościowe treści edukacyjne w przystępnej cenie.

Jakie umiejętności kształtowane są podczas zajęć?

Kontakt

Lokalizacja

Lokalizacja

główny adres

Telefon

+48 666 747 310

Mail

kontakt@swiatrobotyki.pl